woocommerce xml feed heureka

This plugin hasn’t been tested with the latest 3 major releases of WordPress. It may no longer be maintained or supported and may have compatibility issues when used with more recent versions of WordPress.

České služby pro WordPress

Description

Implementace různých českých služeb do WordPressu (zejména pro WooCommerce).

Našli jste nějakou chybu?
Nahlašte ji prosím přímo na fóru: http://www.separatista.net/forum

Chcete se zapojit do dalšího vývoje?
Potom můžete použít přímo Github: https://github.com/pavelevap/ceske-sluzby

Nějaká funkce chybí?
Můžete ji sponzorovat a urychlit její implementaci.

Plugin už sice bez problémů používá více než 900 různých webů, ale berte ho prosím stále jako testovací verzi.

Pro správnou funkčnost vyžaduje WooCommerce verzi 2.2.x.

Plugin zatím podporuje následující služby a pluginy:

 • WooCommerce: Ověřeno zákazníky (Heureka.cz a Heureka.sk)
 • WooCommerce: Certifikát spokojenosti (Heureka.cz a Heureka.sk)
 • WooCommerce: Měření konverzí (Heureka.cz a Heureka.sk, Sklik.cz, Srovname.cz)
 • WooCommerce: Doprava (Uloženka.cz) – CZ i SK
 • WooCommerce: Doprava (DPD ParcelShop) – CZ i SK
 • WooCommerce: Možnost změny provedených objednávek v případě dobírky
 • WooCommerce: Předobjednávky
 • WooCommerce: Dodací doba
 • WooCommerce: Sledování zásilek
 • WooCommerce: XML feed (Heureka.cz a Heureka.sk, Zbozi.cz, Google, Pricemania.cz a Pricemania.sk)
 • WooCommerce: Základní podpora variant a vlastností pro XML feedy (automatické generování parametrů a názvů)
 • WooCommerce: Průběžné generování velkého množství produktů do .xml souboru
 • WooCommerce: Možnost vynechání kategorií či produktů v XML feedech
 • WooCommerce: Speciální možnosti pro nastavení XML feedů (CATEGORYTEXT, DELIVERY_DATE, PRODUCTNAME, MANUFACTURER, CUSTOM_LABEL, ITEM_TYPE)
 • WooCommerce: Omezení nabídky dopravy, pokud je dostupná zdarma
 • WooCommerce: Zobrazování recenzí ze služby Ověřeno zákazníky pomocí shortcode (Heureka.cz a Heureka.sk)

Oficiální podpora pluginu

Fórum podpory: http://www.separatista.net/forum

Installation

Instalovat plugin, aktivovat a přejít do menu WooCommerce – Nastavení – záložka České služby.

Aktivovat plugin a přejít do menu WooCommerce – Nastavení – záložka České služby.

Woocommerce a zbožové porovnávače

Pokud chcete vytvořit plnohodnotný eshop a Woocommerce je plnohodnotný eshop systém, dříve, nebo později se nevyhnete zbožovým porovnávačům. Dominantními jsou u nás Heuréka a Zboží, Google se v tomto článku nebudu věnovat.

Co to tedy pro vás, jako majitele eshopu znamená? Aby jste byli schopni poskytnout data porovnávači produktů, musíte mu data nějakým způsobem předat.

Každý zbožový porovnávač má naprogramované rozhraní, které přijímá strukturovaný xml soubor. Na svém eshopu tedy umístíte xml soubor se všemi produkty a údaji o nich, porovnávač jej načte, a pokud je xml soubor v pořádku (pro potřeby článku jej budeme označovat jako feed), uloží informace o zboží ve vašem eshopu v databázi a zobrazuje je ve výsledcích porovnání.

Plugin pro generování XML souboru

Pokud chcete generovat xml feed pro porovnávače, nemáte jinou možnost, než využít plugin. Sám jsem hledal již hotové řešení, ale nalezl jsem pouze dvě a ani jedno mi nevyhovovalo. Z toho důvodu jsem začal vyvíjet vlastní řešení, které bylo nyní konečně dokončeno a jehož funkce vám v tomto článku představím.

Nejprve se jednalo o plugin pouze pro Heuréku CZ, nakonec byl do pluginu přidán i feed pro Heuréku SK, Zboží.cz a Srovname.cz. V dalších verzích budu přidávat i další srovnávače, ale ne za každou cenu, jen ty, které mají smysl.

Co plugin obsahuje?

Globální nastavení

V základním nastavení, které je pro všechny srovnávače stejné, je možnost zadat výrobce (manufakturer), dodací lhůtu ve dnech a typ zboží, zda se tedy jedná o nové, či bazarové. Toto nastavení je pro všechny produkty a srovnávače stejné.

Nastavení pro Heuréku

Globální nastavení pro Heuréku obsahuje CPC, tedy cenu za proklik, pro všechny produky, dále nastavení dopravy, kde jsou k dispozici druhy dopravy, dle specifikace od Heuréky. Vyberete tedy způsob dopravy, který máte na eshopu, zadáte cenu za dopravu a nemusíte mít obavu, že se jedná o neplatné zadání dopravy.

Dále máte možnost nastavit kategorie. Heuréka má pro kategorie produktů vlastní xml soubor, z kterého plugin čerpá a pokud chcete mít jistotu, aby se vám produkty spárovali, přiřadíte kategorii vašeho eshopu, odpovídající kategorii z Heuréky. Každé pole pro výběr z kategorií Heuréky, má vlastní vyhledávání, takže nemusíte mít obavu, z úmorného nastavování. Navíc, máte možnost vyloučit z XML feed jednotlivé kategorie. Pokud máte v eshopu kategorie – typicky, třeba bazarový prodej, nemusíte chtít, aby se na Heuréku odesílaly produkty z této kategorie. Zaškrtnutím, kategorii z feedu vyloučíte. Platí pro všechny produkty v kategorii. Poslední možnost, je nastavení CPC, tedy ceny za proklik, pro konkrétní kategorii. Ocení všichni, kdo optimalizují CPC na Heuréce.

Globální nastavení Zboží.cz

Nastavení feedu pro zboží je podobné jako pro Heuréku, ale protože Zboží nemá, nebo jsem jej nenalezl, xml soubor s kateogriemi, musí se kategorie Zboží.cz zadat ručně. Stejně jako u Heuréky můžete kategorii vyloučit z XML feedu a zadat jí konkrétní CPC. Na rozdíl od CPC u Heuréky, je u Zboží pojmenována tato položka MAX_CPC. Dalším rozdílem je možnost nastavit, zda se jedná o upřednostněnou nabídku, či ne.

Pozor! – feed pro Zboží má oproti Heuréce odlišnosti, takže je nutné pro něj nastavit hodnoty zvlášť. Především varianty produktů se generují jinak a feed z Heuréky vám nemusí fungovat správně.

Globální nastavení Srovnáme.cz

Srovnáme.cz má v podstatě identický feed, jako Heuréka, kromě několika drobností v názvech tagů, proto u Srovnáme.cz je nastavení získáváno z nastavení Heuréky. Jediné, co pro Srovnáme.cz můžete nastavit, je cena za proklik u jednotlivých kategorií eshopu, zde je nazvaná TOLL.

To by mohlo stačit

To v žádném případě. V tuto chvíli máme nastaveny hodnoty, které jsou společné pro všechny produkty v eshopu, ale co když budeme, kvůli lepším výsledkům potřebovat upravovat jednotlivé produkty?

Nastavení jednotlivých produktů

Pokud se podíváte do specifikace jednotlivých feedů, zjistíte, že ke každému produktu je potřeba připojit ještě další informace. Obrázek se získává z náhledového obrázku, název produktu a popis z titulku a popisu produktu. Ale dat je potřeba daleko více.

V detailu produktu můžete najít box, s názvem Data produktu. Vypadá takto:

V levém menu vidíte položku s názvem Specifikace pro XML feed, kde můžete upravovat všechna data, která jsou do feedu odesílána.

Pro každý produkt tak můžete upravit, nebo vložit:

 • Název produktu – nemusí vám vyhovovat, jak působí ten originální.
 • EAN – můžete zadat EAN kód pro produkt
 • ISBN – můžete zadat ISBN kód
 • Výrobce – můžete upravit výrobce, pro konkrétní produkt

Můžete kompletně upravit nastavení cenu prokliku, pro jednotlivé feedy.

Heuréka nově zavedla, kromě tagu pro obrázek, také tag pro alternativní obrázek, takže pokud máte fotografie z jiných úhlů, můžete je přidat do feedu. Počet obrázků není omezen, můžete jich přidat klidně pět. Pokud máte produktové video, nově je také umožněno přidat na Heuréku url Youtube videa pro každý produkt.

V případě, že vám nebude vyhovovat zařazení produktu do kategorie, můžete to v nastavení detailu produktu změnit. Jak pro CZ a SK Heuréku, tak i pro Zboží.cz

Dále můžete nastavit typ zboží, datum expedice, id příslušenství, poplatky, upřednostněnou nabídku pro Zboží.cz a doplňkovou zprávu pro Zboží. Ta se bude zobrazovat u inzerátu.

Je to všechno? Ne zcela, v detailu produktu můžete nastavit ještě dvě položky, ale ty si nechám až na konec článku.

Co je důležité – nastavení u detailu produktu má přednost, před globálním nastavením. Pokud vám například nevyhovuje cena za CPC, tak jak je nastavena pro kategorii, můžete ji u produktu změnit. Takto můžete vyladit kampaň na Heuréce, jak potřebujete.

A to mám pokaždé otevírat detail produktu?

Ano, ale ne vždy. Protože procházení jednotlivých detailů produktů, může být úmorné, je v rychlé úpravě produktu přidána možnost změnit název produktu, výrobce a dobu doručení. Rychlá úprava, je okno, které se vám zobrazí ve výpisu produktů, po kliknutí na odkaz – Quick edit.

A co varianty produktů?

Varianty produktů, jsou bolavým místem xml feedů, protože některé pluginy načítají produkty z RSS feedu a ten varianty produktů neobsahuje. Navíc je potřeba vypisovat varianty produktů jinak pro Heuréku a jinak pro Zboží.

Plugin, který vám představuji, vypisuje všechny varianty produktů a váš feed tak bude obsahovat kompletní nabídku vašeho zboží. Woocommerce má však jednu nepříjemnou vlastnost, název varianty vypadá například takto: Variation #517 of Woo Logo. Jako název do srovnávače zboží nepoužitelné. Stačí však vybrat některou z variant:

a upravit další údaje, pro každou variantu zvlášť.

Globální nastavení, detail produktu a nastavení variant produktu – ještě něco?

Na závěr jsem si nechal součást pluginu, která jako taková přímo s generováním xml feedu produktů nesouvisí, ale pro korektní propojení s Heurékou se jedná o důležitý prvek. Heuréka totiž umožňuje vytvoření takzvaného dostupnostního feedu, jenž definuje, do kdy zákazník obdrží zboží, pokud jej objedná do určité hodiny. U produktu je pak zobrazeno – pokud objednáte do 15:00, obdržíte zboží nejpozději do tří dnů.

Pro správné fungování dostupnostního feedu musíte zadat deadline, tedy hodinu, do které je možné ten den objednat a počet dnů, pro doručení zboží. Dostupnostní feed můžete nastavit buď globálně, nebo u každého produktu zvlášť.

A to už je opravdu vše. Díky komplexnímu nastavení, můžete vyladit kampaň na Heuréce na maximum a využít ji pro posílení vašeho obchodu.

Upozornění: tento návod již není aktuální!

Plugin Woo XML Feed generuje validní XML soubor, určený pro srovnávače zboží, jako jsou Heuréka.cz, Heuréka SK, Zboží.cz, Srovnáme a Pricemania.cz

Obsahuje komplexní nastavení všech dostupných parametrů a to jak pro produkty jednoduché, tak i pro produkty s variantami.

Snadná instalace

Díky jednoduchému nastavení,

nepotřebujete žádné znalosti programování. Vše zvládnete z administrace.

Pravidelné aktualizace

V případě změny ve zdrojovém kódu WordPressu, nebo WooCommerce, je plugin upraven pro fungování na nejnovější verzi.

V případě nefungování celého pluginu, nebo jeho části, samozřejmostí podpora a odstranění problémů bránících fungování.

Heuréka.cz je neznámějším srovnávačem zboží u nás a jako taková má dominantí postavení na trhu. Plugin obsahuje všechyn prvky, které můžete Heuréka umožňuje využít, včetně těch nejnovějších.

Detailní popis prvků feedu pro Heuréku

Unikátní označení produktu v rámci e-shopu.

Přesný název produktu

Obsahuje rozvětvený PRODUCTNAME včetně přívlastků

Odkaz na stránku s nabídkou daného výrobku v obchodě

Odkaz na hlavní/primární obrázek produktu.

Odkaz(y) na další obrázky výrobku

Odkaz na videorecenzi produktu

Koncová cena produktu s DPH

K rozlišení nových položek

Obsahuje název výrobce produktu

Zařazení produktu do kategorie

Zde lze uvést parametry produktu

Cena za proklik

Dodací doba produktu ve dnech

Způsob a cena dopravy, který lze využít pro dodání tohoto produktu

Cena za dodání dopravcem

Cena dopravy včetně dobírky

Označení skupiny produktů pro varianty.

Id příslušenství produktu

Souhrn poplatků, které neobsahuje cena

Nastavení pluginu pro Heuréku

Globální nastavení

Po nainstalování plugin máte k dispozici globální nastavení pluginu, kde najdete vygenerované url XML souborů. Ty je samozřejmě nutné nejprve vygenerovat. K tomu slouží tlačítko „Aktualizovat“. To vám vygeneruje aktuální XML soubor. Pokud kliknete na tlačítko s názve feedu, otevře se vám v novém okně samotný XML soubor.

Pro zaregistrování feedu do heuréky zkopírujte vygenerovanou url.

Protože budete potřebovat udržovat feed aktuální, v další tabulce najdete url adresy souborů pro nastavení cronu.

V dalším nastavení již budete nastavovat samotná data feed.

V prvním poli můžete definovat výrobce vašich produktů.

Následuje dodací doba, kde vložíte číslo od 0 do 30, kdy nula je označení produktu skladem.

Můžete zvolit, zda bude vaše zboží označeno jako nové, nebo bazarové.

Pokud chcete ve feedu používat celý popis produktu, můžete tak nastavit zde.

Nastavení CPC a kategorií pro Heuréku

V další nabidce menu je položka Heureka.cz, kde je nutné nastavit další prvky feedu, jako je CPC, doprava a kategorie.

Nejprve zadejte cenu za proklik CPC, pokud budete využívat placený režim. toto nastavení můžete následně upravovat pro jednotlivé kategorie a jednotlivé produkty.

Protože existuje ceá řada dopravců, má Heuréka pro povolené dopravce vlastní nastavení. Můžete přidat ze seznamu dopravce, cenu za doručení a cenu za dobírku. Nastavení je společné pro všechny produkty.

Asi nejdůležitější nastavení v pluginu. Heuréka má seznam kategorií a každý produkt musí být přiřazen do odpovídající kategorie. V této tabulce máte vypsány všechny kategorie vašeho eshopu a každé můžete přiřadit odpovídající kategorii Heuréky. Každý select má navíc vyhldávací pole.

U každého řádku tabulky – kategorie, mát možnost vyloučit tuto kategorii z feedu, například pokud nebudete chtít určité zboží zobrazovat. Taktéž můžete definovat cenu za proklik pro tuto kategorii.

Nastavení v detailu produktu

V detailu produktu, na kartě – Data produktu můžeze nastavit další údaje, které se promítnou do vašeho XML souboru. Překlikněte si na Specifikace pro XML feed, kde najdete další možnost nastavení.

Produkt name – zde máte možnost změnit jméno produktu, pokud vám na Heuréce nevyhovuje původní název produktu.

EAN number – EAN číslo pro konkrétní produkt.

ISBN – ISBN číslo pro konkrétní produkt.

Výrobce – má větší váhu, než globální nastavení.

Heureka CPC – cena za proklik u konkrétního produktu.

Další nastavení jsou obdobou CPC pro Heuréku SK, Zboží a Srovnáme.

Typ zboží – u produktu můžete definovat, zda se jedná o bazarové položky.

Datum expedice – můžete určit datum doručení pro produkt.

ID příslušenství – příslušenství produktu.

Poplatky – poplatky neuvedené v ceně.

Alternativní obrázek – pokud máte u produktu více fotografií, můžete je přidat do feedu.

Video url – url Youtube videa

Heureka kategorie produktu – pokud vám nevyhovuje zařazení produktu, zde můžete nastavení změnit.

Nastavení Varianty produktu

Feed může obsahovat i produkt s variantami a i data variant umožňuje plugin upravovat. Pokud rozkliknete každou konkrétní variantu, uvidíte pole formuláře kam můžete vyplnit potřebná data.

Zadaná data varianty mají přednost před nastavením produktu, nebo globálním nastavení. Pokud tedy u varianty nastavíte dobu doručení 7 dní, bude se ve feedu zobrazovat 7 dní, i když ostatní produkty budou mít dobu doručení 3 dny.

Název produktu – jméno varianty pro XML feed.

Kategorie produktu – Heuréka kategorie pro variantu.

Alternativní obrázek – alternatviní obrázky pro variantu.

Variation video url – url video recenze pro variantu.

Datum doručení varianty – nastavení datum doručení.

Id příslušenství – id příslušenstí pro variantu.

Poplatky – poplatky neuvedené v ceně pro variantu.

Dostupnostní feed pro Heuréku

Dostupnostní feed pro Heuréku slouží jako doplněk pro základní feed a díky němu je možné na Heuréce zobrazovat dostupnost zboží.

Je stahován každých deset minut a díky tomu je vždy k dispozici aktuální informace. V katalogu Heuréky tak může být zobrazeno „Doručení do úterý? Objednejte dnes do 15:00.“

V globálním nastavení pluginu najdete tabulku, ve které nastavíte čas expedice balíků, tedy čas, do kterého je možné každý den objednávat, aby zásilka byla doručena do termínu.

Dobu mezi objednáním a doručením zadejte do druhého políčka.

Následuje url samotného XML souboru a url souboru pro generování feedu.

V detailu produktu můžete upravit nastavení pro jednotlivé produkty.

Zobrazování doby dodání:

Pokud je produkt skladem, tedy je jeho stav více než 0 kusů, bude vždy zobrazena ve feedu hodnota 0, což je skladem.

Pokud je počet kusů 0 a je nastavena možnost objednat, převezme feed nastavenou hodnotu a to v následujícím pořadí:

 1. Doba dodání u varianty produktu
 2. Doba dodání u produktu
 3. Doba dodání z globálního nastavení

Důležité!

Pro nastavení hodnoty skladem u variant a produktů proužívejte zápis „skladem„, ne 0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *